Wnętrze samochodu, obok karoserii, może stanowić jeden z najciekawszych elementów samochodu, zwłaszcza kiedy jest zadbane. Dlatego salon Kamiński Auto Spa & Detailing oferuje usługę profesjonalnego czyszczenia i impregnacji tapicerki skórzanej. Producenci stosują różne rodzaje tapicerki, jednak to skórzana budzi największe pożądanie oraz decyduje o atrakcyjności i stylu samochodowego wnętrza.

Ten rodzaj wykończenia wymaga nie tylko należytej troski, ale i ręki doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą, jak powinno się prawidłowo wykonać zabieg czyszczenia oraz konserwacji skórzanej tapicerki. Usługa odbywa się tylko przy użyciu dedykowanych środków z najwyższej półki, które odpowiednio chronią i impregnują delikatną powierzchnię, jak również sprawiają, że nabiera wyjątkowego wyglądu. Co istotne, zabieg pielęgnacji tapicerki skórzanej pozwala na skuteczne wydłużenie jej żywotności.

Dlaczego impregnacja skóry w aucie jest niezbędna?

Jeśli chodzi o wnętrze samochodu, to najbardziej narażone na zniszczenie są fotel kierowcy, kierownica i dźwignia zmiany biegów. Z kolei duża częstotliwość korzystania z auta sprawia, że materiały zużywają się w błyskawicznym tempie. W efekcie skórzana tapicerka traci połysk, staje się wypłowiała i matowa, a w miejscach szycia mogą pojawić się mikropęknięcia.

Taki widok sygnał, aby czym prędzej znaleźć dobry salon, gdzie tapicerka odzyska swój dawny wygląd. Warto wiedzieć, że każdy materiał wymaga starannej pielęgnacji niezależnie od tego, czy będzie to zwykła tkanina, popularny welur, poszukiwana alcantara czy właśnie ekskluzywna skóra. Ta ostatnia potrzebuje odpowiedniej troski w postaci gruntownego czyszczenia oraz przeprowadzenia starannej i fachowej impregnacji. Za konserwacją skóry w aucie przemawiają przede wszystkim względy estetyczne, jednak równie istotne jest zachowanie dobrego stanu tapicerki czy utrzymanie wartości pojazdu.

Jak pielęgnować skórzaną tapicerkę samochodową?

Autodetailing to szerokie pojęcie, które daleko wykracza poza mycie auta i korektę powłoki lakierniczej, bowiem wnętrze samochodu i jego jakość to „must have” zadbanego samochodu. Zwłaszcza jeśli chodzi o zabytkowego klasyka, auto sportowe czy luksusową limuzynę. W każdym przypadku liczy się elegancki wygląd, więc usługa profesjonalnej impregnacji skórzanej tapicerki samochodowej jest jak najbardziej wskazana.

Pierwszym etapem zabiegu jest określenie rodzaju skóry oraz jej gruntowne oczyszczenie i odkurzenie z różnego rodzaju pyłów, piasku i innych zanieczyszczeń. Następnie przeprowadza się właściwe czyszczenie skórzanych powierzchni, czyli usuwanie zabrudzeń, by odkryć pierwotny stan tapicerki. Po tej części rozpoczyna się konserwacja – przy użyciu dedykowanych środków koryguje się ubytki oraz przebarwienia, aby skóra odzyskała pierwotne parametry i nabrała odporności na promienie słoneczne (UV) i wilgoć. Zaleca się, aby zabieg powtarzać co jakiś czas, by struktura skóry stale posiadała pełną ochronę. To szczególnie ważne dla posiadaczy aut nowych i klasyków.

Kto fachowo wykona czyszczenie skórzanej tapicerki?

Wiele warsztatów oferuje usługę pielęgnacji skóry w samochodzie, jednak nie każdy robi to zgodnie ze sztuką. W naszym salonie Kamiński Auto Spa & Detailing Zator pracuje zespół ludzi, którzy posiadają wiedzę i umiejętności w tym zakresie oraz bezcenne doświadczenie w postaci wielu wykonanych realizacji. Oko fachowca jest tutaj niezbędne, ponieważ pozwala ocenić rodzaj i stopień zużycia tapicerki oraz zakres prac impregnacyjnych, aby przywrócić skórze optymalne parametry i wygląd. Oprócz tego, liczy się dostęp do kosmetyków z najwyższej półki jakościowej, co potwierdzają stosowne atesty i certyfikaty – w tym przypadku nasz salon jest również autoryzowanym dystrybutorem wielu środków czyszczących i nie tylko, więc nie ma mowy o tanich zamiennikach czy chemii niewiadomego pochodzenia. Ponadto, dysponujemy zestawami narzędzi aplikacyjnych, które stanowią doskonałe wsparcie zarówno podczas czyszczenia, jak i samego procesu konserwacji tapicerki skórzanej. W rezultacie, praca jest efektywniejsza oraz trwa możliwie jak najkrócej.