Jeśli priorytetem jest uzyskanie maksymalnej sterylności wnętrza samochodu, to ozonowanie pojazdu Zator może być bardzo dobrym pomysłem. Usługa trwa niecałą godzinę, a pozwala trwale usunąć źródła nieprzyjemnych zapachów – szkodliwe roztocza i grzyby, które kolonizują wnętrza praktycznie każdego samochodu. Dlaczego tak się dzieje?

Ciepło, wilgoć, a do tego ludzki naskórek, włosy, resztki jedzenia, kurzu czy sierści sprawiają, że drobnoustroje chorobotwórcze mogą się mnożyć. Korzystając z oferty salonu Kamiński Auto Spa & Detailing Zator, można skutecznie pozbyć się szkodliwych mikroorganizmów za pomocą profesjonalnego ozonowania auta. Po przeprowadzeniu zabiegu ozonowania wszelkie bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie i roztocza znikną, podobnie jak nieprzyjemne zapachy. Kabina stanie się świeża i bezpieczna dla zdrowia, zwłaszcza alergików.

Dlaczego ozonowanie auta jest potrzebne?

Praktycznie każdy kierowca słyszał, że coroczne odgrzybianie systemu klimatyzacji jest konieczne, aby uchronić się przed nieprzyjemnym zapachem oraz szkodliwymi grzybami. W przypadku ozonowania chodzi praktycznie o to samo, jednak różnica polega na tym, że usługa dezynfekcji pojazdu ozonatorem jest kompleksowa, ponieważ obejmuje nie tylko kanały wentylacyjne, ale również kabinę. To przestrzeń bardzo narażona na namnażanie się szkodliwych drobnoustrojów (zasiedlających głównie tapicerkę), które mogą nasilać objawy alergii, a nawet ją wywoływać. Poza tym tapicerka samochodu oraz wszelkie zakamarki w desce rozdzielczej sprzyjają występowaniu grzybów i roztoczy. Ozonowanie Zator, a więc dezynfekcja wnętrza to zabieg wskazany, jeśli pojazd jest intensywnie użytkowany.

Co istotne, ozon to gaz, którego właściwości odkażające są kilkadziesiąt razy silniejsze od popularnie stosowanego chloru. Ozonowanie sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia zostają utlenione. W efekcie tego zabiegu nieprzyjemne zapachy jak dym papierosowy, stęchlizna czy drażniąca woń lakieru, które wniknęły głęboko w tapicerkę auta, mogą zostać szybko i skutecznie usunięte. Dlatego ozonowanie auta Zator może być dobrym rozwiązaniem, kiedy liczy się czystość, świeżość i bezpieczeństwo dla kierowcy i pasażerów.

Jak wygląda usługa ozonowania pojazdu?

Oferta polegająca na dezynfekcji auta trwa kilkadziesiąt minut i polega na starannym rozprowadzeniu ozonu we wnętrzu samochodu, aby dotarł we wszystkie zakamarki. Zanim fachowcy przystąpią do czynności, należy dokładnie posprzątać samochód z resztek jedzenia, liści, piasku, kurzu czy zwierzęcej sierści. Warto przetrzeć deskę rozdzielczą, kierownicę i elementy z tworzyw sztucznych, a dywaniki wytrzepać.

Następnie do akcji wkracza osoba posiadająca wiedzę i umiejętności w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z ozonatorem, by móc rozpocząć proces dekontaminacji wnętrza pojazdu. Najpierw zostaje uruchomiony system wentylacji samochodu w obiegu zamkniętym w celu dezynfekcji tego układu ozonem. Chodzi o maksymalną pracę wentylatora przy możliwie najniższej temperaturze oraz aktywacji środkowego nawiewu – wtedy radykalnie wzrośnie skuteczność ozonowania kabiny. Do tak przygotowanego wnętrza, w zależności od typu urządzenia, wstawia się ozonator lub rurę z dyszą, szczelnie zamykając przy tym szyby. Po czym następuje produkcja i wtłaczanie ozonu.

Podczas zabiegu dezynfekcyjnego, gaz wypełnia trudno dostępne miejsca, wnika do tkanin oraz jest obecny w kanałach wentylacyjnych, skutecznie usuwając niepożądane zapachy i drobnoustroje chorobotwórcze. Końcowa faza usługi to usunięcie sprzętu oraz wietrzenie wnętrza pojazdu, aby pozbyć się resztek ozonu.

Czy ozonowanie jest bezpieczne dla zdrowia i tapicerki?

Prawidłowo przeprowadzona usługa ozonowania auta jest całkowicie bezpieczna zarówno dla zdrowia, jak i tapicerki pojazdu. Należy podkreślić że bezpośrednia ekspozycja człowieka na duże stężenie ozonu jest szkodliwa – po zabiegu wnętrze trzeba porządnie przewietrzyć. W przypadku tapicerki, warto unikać kierowania dyszy ozonatora na poszycie deski rozdzielczej czy foteli, ponieważ prowadzi to do silnego utleniania materiałów narażonych na ten proces. Dlatego najbezpieczniej będzie, jeśli strumień zostanie skierowany w górę.

Aby mieć pewność, że usługa ozonowania auta Zator zostanie wykonana profesjonalnie przy użyciu certyfikowanego sprzętu i przez wykwalifikowanych pracowników, warto skorzystać z dedykowanej oferty salonu Kamiński Auto Spa & Detailing Zator.