Oferta salonu Kamiński Auto Spa & Detailing Zator obejmuje profesjonalne czyszczenie powierzchni felg samochodowych oraz wykonaniu polerowania i zabezpieczeniu powłoką ceramiczną lub woskiem. Dzięki usłudze felgi aluminiowe odzyskują dawny blask, połysk i efektowny wygląd. Oferta czyszczenia, polerowania i zabezpieczenia felg zapewnia skuteczną ochronę na następne tysiące kilometrów.

Usuwanie zanieczyszczeń z felg samochodowych

Koła to najważniejsze elementy samochodu, które pozwalają na bezproblemowe poruszanie się, manewrowanie oraz pokonywanie długich tras. Nieustanna eksploatacja oraz bliski kontakt z jezdnią i podłożem wiąże się z pojawieniem zanieczyszczeń. Felgi aluminiowe są bardzo delikatne i podatne na zarysowanie oraz osadzanie się różnego rodzaju zanieczyszczeń w postaci:

  • pyłu z klocków hamulcowych,
  • fragmentów rdzy z zacisków hamulcowych i in. elementów,
  • drobin asfaltu i smoły,
  • innych osadów ropopochodnych i metalicznych.

Skorzystanie z naszej oferty pozwala na szybkie i profesjonalne przywrócenie pierwotnego wyglądu alufelgom, które zostały zabrudzone, porysowane lub posiadają drobne ubytki. Cała procedura obejmuje dwa etapy, tj. gruntownego mycia i czyszczenia oraz specjalistycznego polerowania wraz z nałożeniem warstwy zabezpieczającej. A wszystko w trosce o estetyczny wygląd kół, który wpływa na atrakcyjną prezencję całego samochodu.

Polerowanie felg i zabezpieczenie kół

Realizacja usługi wymaga zaangażowania fachowców i salonu, który posiada doświadczenie w wykonaniu takich prac. Kiedy felgi uległy zabrudzeniu lub czasy świetności mają już dawno za sobą, wtedy dobrym pomysłem będzie odwiedzenie salonu zajmującego się autodetailingiem. Jest to szczególnie ważne w przypadku samochodów luksusowych, zabytkowych, sportowych czy ogólnie klasy premium, gdzie felgi stanowią ważny element wizerunku pojazdu oraz wymagają bardzo starannej pielęgnacji.

Dzięki szerokiej palecie naszych usług, każdy posiadacz pojazdu nowego, starszego, zabytkowego czy luksusowego może zadbać o elegancki wygląd kół. Jesteśmy w stanie wykonać profesjonalne polerowanie felg Zator oraz ich skuteczne zabezpieczenie, co pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu. Chociaż koła pracują bez wytchnienia, to również potrzebują należytej ochrony, ponieważ są narażone na skrajnie niekorzystne warunki drogowe. A to przekłada się na powstawanie zanieczyszczeń i uszkodzeń felg.

Najpierw profesjonalne czyszczenie alufelg…

Fachowa polerka felg Zator, która przywróci dawny wygląd jest bardzo trudna do uzyskania w warunkach przydomowego warsztatu. Jednak zlecając tę usługę w Kamiński Auto Spa & Detailing Zator, można uzyskać wymarzony efekt, oszczędzając przy tym mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów. Oprócz doświadczonej ekipy, niezbędne będą do tego specjalistyczne narzędzia oraz wysokiej jakości preparaty i kosmetyki.

Jeśli mowa o środkach czyszczących, to najczęściej stosujemy te bazujące na zasadowym lub kwasowym odczynie – w zależności od stopnia zabrudzeń. Przy niewielkich zanieczyszczeniach wystarczą koncentraty rozcieńczane wodą. Jeśli plamy i inne ślady po klejących substancjach nie dają się usunąć, wtedy używamy środków dedykowanych do określonych zabrudzeń.

…a następnie polerowanie i ochrona

Po wykonaniu wstępnego czyszczenia, powierzchnię można polerować przy użyciu pasty przeznaczonej do polerki felg aluminiowych lub chromowanych. Następnie jest kolej na odtłuszczenie – najczęściej środkiem na bazie alkoholu izopropylowego – które jest niezwykle ważne w procesie ostatecznego zabezpieczenia powierzchni felg. W ostatnim etapie nakładamy warstwę ochronną, czyli wosk lub powłokę ceramiczną. Celem jest wzmocnienie struktury aluminiowej powierzchni felgi oraz uodpornienie jej na działanie czynników zewnętrznych zarówno chemicznych, fizycznych, jak i mechanicznych. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt i jego wyostrzenie, na zewnętrzne części opon aplikujemy specjalny dressing, podkreślający czerń i chroniący właściwości gumy. Dzięki usłudze koła pojazdu będą robić dobre wrażenie wszędzie tam, gdzie się pojawią. Zaś felgi zyskają dobrą ochronę na kolejne tysiące kilometrów.