Oferta naszego salonu zawiera usługę profesjonalnej korekty powłoki lakierniczej, co pozwala przywrócić pierwotny stan lakieru samochodowego, a nawet jeszcze bardziej uwydatnić jego walory. To zabieg specjalistyczny, który wymaga bardzo dużej staranności, dbałości o najdrobniejszy detal oraz doświadczenia, aby uzyskać wyjątkowo dobry efekt w zasadzie na każdym aucie. I tak właśnie pracujemy w Kamiński Auto Spa & Detailing Zator, gdzie nasz zespół doskonale wie, jak prawidłowo wykonać korektę lakieru, żeby wydobyć jego głębię, a jednocześnie przywrócić dawny kolor i blask. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie oraz oferujemy fachowe doradztwo w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu. Stawiamy przede wszystkim na dobór wysokiej jakości środków detailingowych oraz bezpieczeństwo procesu renowacji lakieru, ponieważ wiemy, że atrakcyjnie wyglądające auto musi być pozbawione przebarwień, rys, skaz czy zmatowień.

Korekta powłoki lakierniczej auta i… nie tylko

Szeroki wachlarz usług detailingowych dostępnych w naszej ofercie sprawia, że praktycznie każdy właściciel pojazdu znajdzie tu coś dla siebie. Profesjonalne polerowanie lakieru samochodowego jest jedną z najpopularniejszych usług, o którą pytają klienci, więc doskonale znamy oczekiwania i dokładamy wszelkich starań, aby renowacja została wykonana perfekcyjnie.

Korekta powłoki lakierniczej to wbrew pozorom nie jest zadanie proste, szczególnie dla amatora czy domowego majsterkowicza. Dobrze wykonana usługa wymaga rozległej wiedzy na temat powłok lakierniczych oraz umiejętności w doborze odpowiednich środków w zależności od stopnia zużycia lakieru czy etapu pracy. Do tego dochodzi doświadczenie zdobyte przy wykonaniu dziesiątek realizacji. Nawet ostatni etap woskowania musi być przeprowadzony zgodnie ze sztuką, aby zapewnić wysoką jakość i trwałość. A to wszystko w warunkach domowych bywa niemożliwe. Stąd też zapraszamy do naszego salonu, gdzie dokładnie sprawdzimy stan lakieru oraz zaproponujemy optymalną metodę jego korekty.

Warto podkreślić, że zajmujemy się nie tylko renowacją lakieru samochodowego, ale także odnawiamy lakiery samolotów, helikopterów i łodzi. A zatem naszą domeną jest zarówno autodetailing, jak i aerodetailing Zator. Tak kompleksowy zakres świadczonych usług pozwala nam zdobywać cenne doświadczenie oraz wiedzę i umiejętności, aby dostarczać klientom najwyższą jakość i efekt.

Co zrobić z rysą na lakierze?

To bardzo proste – najlepiej przyjechać do nas i zlecić usuwanie rys z lakieru samochodowego Zator. Oczywiście bardzo drobne ubytki można próbować zakryć na własną rękę, jednak w przypadku uszkodzeń w postaci skaz, głębokich rys czy zmatowień zdecydowanie warto przekazać sprawę profesjonalistom. Należy mieć świadomość, że każda rysa jest inna tak samo jak inny jest stan i jakość lakieru samochodowego na danym pojeździe. Inaczej podejdziemy do jej usunięcia w przypadku auta zabytkowego, inaczej w luksusowym wozie, a jeszcze inaczej w terenówce.

Dlatego każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, biorąc poprawki na różne czynniki eksploatacyjne i zastane ubytki lakieru. W rezultacie obszar z rysą na lakierze powinien zostać poddany gruntownej renowacji, polerowaniu i zawoskowaniu w celu uzyskania jak najlepszego efektu, używając specjalistycznych narzędzi i dedykowanych kosmetyków.

Czy polerowanie i woskowanie lakieru jest bezpieczne?

Jeśli ma to miejsce u lakiernika lub w specjalistycznym salonie autodetailingu Kamiński Auto Spa & Detailing Zator, to nie ma żadnych przeciwwskazań. Podstawowa zasada mówi, że nie warto czekać, jeżeli na lakierze pojawią się rysy, zmatowienia czy skazy. Dlaczego? Bo od mikrouszkodzeń do wystąpienia korozji jest już bardzo blisko – zwłaszcza w warunkach zimowych, kiedy mamy do czynienia z solą i wilgocią. Profesjonalnie przeprowadzona usługa renowacji powłoki lakierniczej powinna składać się z umycia i oczyszczenia lakieru, a następnie fachowego doboru i wykonania polerki wyłącznie atestowanymi kosmetykami. W końcowej fazie, odnowioną powierzchnię zabezpiecza się twardym woskiem lub powłoką ceramiczną w celu zachowania efektu i wydobycia głębi koloru.