Jedną z podstawowych usług świadczonych w salonie Kamiński Auto Spa & Detailing jest aplikacja profesjonalnej powłoki ceramicznej, dzięki czemu lakier samochodowy nabierze unikalnej głębi i szklistości. Innym aspektem jest znaczący wzrost ochrony przed mikrozarysowaniami i niszczącym działaniem promieniowania słonecznego (UV). Struktura powłoki ceramicznej zapewnia wysoką gładkość przygotowanej powierzchni, co z kolei przekłada się na uzyskanie efektu hydrofobowego, a więc odpychania kropel wody i zanieczyszczeń. W efekcie karoseria samochodu zachowa czystość przez długi czas, a jej pielęgnacja będzie zdecydowanie łatwiejsza niż dotychczas. Do tego dochodzi lepsza ochrona przed korozją i matowieniem lakieru. Co ciekawe, ceramikę możemy nałożyć nie tylko na lakier karoserii, ale także na szyby, felgi i elementy z tworzyw sztucznych.

Czy aplikacja powłoki ceramicznej jest potrzebna?

Brak świadomości wciąż jest przeszkodą, aby wielu posiadaczy pojazdów mogło cieszyć się z naprawdę dobrze zadbanego pojazdu. Aplikacja powłoki ceramicznej przyda się nie tylko tym, którzy mają w garażu auta luksusowe czy z półki premium, ale także te średniej klasy czy kompakty. Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie wozu i względach praktycznych jak na przykład skuteczna ochrona lakieru na kilka następnych lat.

Obecność powłoki ceramicznej z pewnością docenią posiadacze klasyków lub nowych samochodów, a także użytkownicy kilkuletnich egzemplarzy, którzy chcieliby odświeżyć wizerunek swojego pojazdu. Zaś osoby dysponujące mniejszym budżetem powinny zdecydować się na nałożenie folii PPF metodą bezinwazyjną, zyskując tym samym czas i dobrą ochronę lakieru lub szyb w atrakcyjnej cenie.

Zalety z nałożenia powłoki ceramicznej na auto

Usługa profesjonalnej aplikacji powłoki ceramicznej na lakier auta zyskuje popularność, ponieważ daje wiele korzyści właścicielowi auta. To przede wszystkim kwestia lepszego wyglądu oraz skutecznej ochrony lakieru, a także sposób na łatwiejsze utrzymanie czystości. Mówiąc o zaletach ceramiki, należy wspomnieć o takich aspektach jak:

  • hydrofobowość (samoczynne odpychanie wody i zabrudzeń),
  • zabezpieczenie przed korozją,
  • ochrona przed promieniowaniem słonecznym (UV),
  • odporność na zarysowania i mikrouszkodzenia,
  • zachowanie głębi koloru i połysku lakieru,
  • wzrost (lub utrzymanie) wartości pojazdu,
  • łatwiejsza odsprzedaż samochodu,
  • jednorazowa inwestycja wystarczająca na kilka lat.

Jak widać, korzyści płynące z ceramiki są oczywiste, a do tego poparte doświadczeniem kierowców, którzy już mieli okazję poddać auto temu zabiegowi.

Ochrona lakieru a powłoka ceramiczna

Nie da się ukryć, że jednym z głównych powodów (obok lepszego wyglądu), dla których stosuje się ceramikę jest skuteczna ochrona lakieru. Auta produkowane w ostatnich latach są malowane lakierami bazującymi na wodzie, przez co trwałość takiej powłoki jest znacznie niższa w porównaniu do środków stosowanych kilkanaście lat temu. W rezultacie powłoka lakiernicza nowych aut szybko matowieje oraz staje się podatna na korozję. Natomiast czynniki typu: słońce, sól drogowa, kamyczki, pozostałości owadów czy nawet ptasie odchody mogą znacząco przyczynić się do spowodowania mikrouszkodzeń, które niszczą lakier. Wniosek? Powłoka ceramiczna to dobre rozwiązanie.

Nakładanie powłoki ceramicznej w Kamiński Auto Spa & Detailing

Usługa profesjonalnego nałożenia ceramiki, którą wykonują nasi doświadczeniu fachowcy to zabieg polegający na dokładnym oczyszczeniu powierzchni, renowacji, a następnie równomiernym, precyzyjnym i szczelnym nałożeniu powłoki. Na koniec, nadmiar struktury usuwa się, po czym następuje polerowanie zabezpieczonej powierzchni oraz pozostawienie jej w celu wyschnięcia i związania się struktury ceramicznej z lakierem auta. Cały proces trwa 2-3 dni. Bardzo ważną kwestią jest stosowanie powłok wysokiej jakości od renomowanych producentów, którzy udzielają gwarancji oraz spełniają surowe wymogi bezpieczeństwa. A wszystko to i wiele więcej można znaleźć w salonie Kamiński Auto Spa & Detailing Zator, gdzie usługa aplikacji powłoki ceramicznej na samochód jest przeprowadzana przez doświadczonych specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i najlepszych kosmetyków.