Wystawienie auta na sprzedaż to trudna decyzja, która często bywa podyktowana względami praktycznymi bądź finansowymi. Dlatego nie warto robić tego bez opracowania odpowiedniej strategii. Doświadczenie naszego salonu pokazuje, że auto, które wygląda naprawdę dobrze, od razu przyciąga uwagę potencjalnych kupujących, a to już połowa sukcesu. Ponadto, stara prawda mówi, że klienci „kupują oczami” i faktycznie – coś w tym jest. Jednak okazuje się, że samodzielne czyszczenie może być niewystarczające, dlatego znacznie lepszym pomysłem będzie oddanie wozu w ręce profesjonalistów, którzy wykonają prawidłowe przygotowanie pojazdu do sprzedaży.

Czy zlecać usługę czyszczenia auta do sprzedaży w salonie autodetailingu?

Generalna zasada brzmi: jak najbardziej tak. Zdecydowana większość samochodów wystawianych na sprzedaż to całkiem dobre egzemplarze, którym brakuje tylko dobrego uwydatnienia walorów wizualnych. Wielu właścicielom wydaje się, że jeśli auto ma mały przebieg, jest doinwestowane, to wystarczy tylko czekać na zapytania potencjalnych kupujących – w końcu dobre nie potrzebuje reklamy. Nic bardziej mylnego. Praktyka pokazuje, iż najczęściej sprzedają się samochody, które po prostu dobrze wyglądają, mają atrakcyjną prezencję, są czyste oraz kuszą świeżym i przyjemnym wnętrzem. Wniosek nasuwa się tylko jeden – dobry wygląd to podstawa w procesie udanej sprzedaży każdego auta, zarówno luksusowego, jak i starszego egzemplarza.

Liczy się wygląd – wszystko inne schodzi na dalszy plan

Wielu właścicieli pojazdów zastanawia się, dlaczego nikt nie odpowiada na ogłoszenie i nie dzwoni, mimo że auto jest niczego sobie, a cena całkiem przystępna. Prawda jest brutalna – wszystko rozbija się o wygląd i sposób zaprezentowania przedmiotu sprzedaży. Wystarczy zapytać przeciętnego sprzedawcy samochodów, aby przekonać się, że wygląd stanowi najważniejsze kryterium, które biorą pod uwagę osoby zamierzające kupić samochód. Tak działa ludzki mózg, a bodźce wzrokowe są bardzo silne. Może i to brzmi dziwnie, może nawet i śmiesznie, ale tak właśnie jest.

Mówiąc o atrakcyjnym wyglądzie auta, należy brać pod uwagę wiele czynników, a czasem naprawdę drobne detale, które mogą okazać się decydujące przy podjęciu ostatecznej decyzji. Fachowcy z naszego salonu działają w branży od wielu lat i doskonale wiedzą, gdzie zajrzeć oraz co poprawić, aby auto przykuwało uwagę kupujących. Dobry wizerunek pojazdu mówi wiele nie tylko o jego stanie, ale także osobie zbywającej pojazd. Czysty, świeży i umyty zwykle pozwala stwierdzić, że właściciel dbał o wóz i nie oszczędzał na naprawach.

Profesjonalne przygotowanie pojazdu do sprzedaży – pakiet korzyści

W ramach usługi jaką, jest przygotowanie auta do sprzedaży nasi klienci otrzymują szeroki pakiet korzyści. Mowa przede wszystkim o:

  • przeprowadzeniu dokładnego mycia karoserii pojazdu;
  • korekcie lakieru wraz z usunięciem rys i jego odświeżeniem;
  • woskowaniu powłoki lakierniczej;
  • regeneracji reflektorów;
  • odkurzaniu i czyszczeniu wnętrza pojazdu;
  • praniu tapicerki, w tym impregnacji skórzanej;
  • detailingowym czyszczeniu komory silnika.

Wykonanie powyższych czynności to gwarancja radykalnej poprawy wyglądu samochodu oraz zwiększenie szans na szybszą i opłacalną sprzedaż. Nie można też zapomnieć o zleceniu profesjonalnej sesji zdjęciowej, która pozwoli uczynić ofertę jeszcze atrakcyjniejszą.

Czy opłaca się skorzystać z takiej usługi?

Fakty jednoznacznie wskazują, że skorzystanie z usługi jest bardzo opłacalne. Przede wszystkim chodzi o możliwość dość szybkiego i łatwego sprzedania auta oraz, co ważne, szansy uzyskania dobrej ceny, często wyższej od średniej rynkowej. To właśnie jest siła profesjonalnego przygotowania pojazdu do sprzedaży. Kupujący, widząc auto swoich marzeń, które w dodatku wygląda wyjątkowo jest w stanie zapłacić więcej, byle wreszcie skorzystać z okazji i zrealizować swoje pragnienie o posiadaniu takiego samochodu. Aby dobrze zaplanować zbycie pojazdu zdecydowanie warto skonsultować się z personelem salonu Kamiński Auto Spa & Detailing Zator, który posiada doświadczenie w tym zakresie, a także korzysta tylko z markowych i bezpiecznych produktów czyszczących.