Doświadczenie pokazuje, że w niektórych modelach samochodów, przednie reflektory już po kilku latach eksploatacji stają się zmatowiałe, a do tego żółkną, co wiąże się z bardzo nieestetycznym wyglądem całego frontu auta. W takim przypadku zdecydowanie warto podjąć konkretne kroki, aby przywrócić przednim lampom dawny blask. Co więcej, okazuje się, że całkowita wymiana bywa bardzo kosztowna, a znalezienie oryginalnych, wysokiej jakości lamp bywa trudne. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem, szczególnie w starszych samochodach, będzie zlecenie fachowej renowacji świateł. Dzięki temu lampy znów będą świecić tak jak dawniej, a ich wygląd wpłynie korzystnie na wizerunek i atrakcyjność pojazdu. Warto wiedzieć, że regeneracja reflektorów Zator jest dostępna tylko w profesjonalnych salonach – na przykład w Kamiński Auto Spa & Detailing.

Odnawianie zmatowiałych i zżółkniętych lamp

Każdy właściciel pojazdu pragnie, aby jego wóz ładnie się prezentował i zachwycał swym wyglądem. Jednak czasem na przeszkodzie stoją nieestetyczne lampy, które straciły swój blask. Problem dotyczy wielu pojazdów zarówno nowych, starych, jak i tych z wyższej półki czy całkiem przeciętnych. Fabryczna przejrzystość lamp to cecha bardzo pożądana. Co więcej, zmatowiałe reflektory pogarszają bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz mogą ograniczać widoczność. Najczęstszymi winowajcami tego stanu rzeczy są niskiej jakości części dostarczane na pierwszy montaż, potencjalne nieszczelności klosza albo po prostu nadmierna eksploatacja, która skutkuje przepaleniem delikatnych elementów reflektora. W rezultacie reflektory stają się podatne na uszkodzenia, a w dodatku przejrzystość klosza ochronnego pogarsza się. W takiej sytuacji odnowienie zmatowiałych lamp będzie bardzo dobrym pomysłem, ponieważ nie kosztuje fortuny, jest procesem ekologicznym, a czas realizacji jest krótki. Ponadto, efekt potrafi zaskoczyć niejednego niedowiarka.

Profesjonalna regeneracja reflektorów

Warto wiedzieć, że wymiana lamp na nowe nie zawsze jest możliwa lub opłacalna oraz wiąże się z powstaniem uciążliwych dla środowiska odpadów. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, do oferty naszego salonu dodaliśmy usługę profesjonalnej regeneracji reflektorów. Co ciekawe, korzystają z niej nie tylko właściciele starszych pojazdów czy klasyków, ale również tych młodszych i bardziej luksusowych. W efekcie, inwestując naprawdę niewiele, można otrzymać praktycznie fabryczną przejrzystość lamp. Aby taka realizacja mogła być przeprowadzona prawidłowo, należy skorzystać z oferty salonu specjalizującego się w autodetailingu, który posiada wykwalifikowany sztab pracowników, niezbędne narzędzia, dostęp do dobrej jakości części zamiennych i kosmetyków z najwyższej półki. W końcu polerowanie lamp Zator wymaga doświadczenia, staranności oraz niezwykłej sprawności manualnej.

Renowacja i polerowanie lamp

W celu profesjonalnego wykonania regeneracji reflektorów samochodowych, najpierw należy zdemontować klosze. Następną czynnością jest szczegółowe czyszczenie wszystkich elementów w obrębie lampy, włączając mycie części zewnętrznych, bez otwierania reflektora. Pozwala to na podstawowe usunięcie zanieczyszczeń nagromadzonych w trakcie dotychczasowej eksploatacji. Po dokładnym oczyszczeniu, przeprowadza się pieczołowite odtłuszczenie powierzchni, aby nałożyć specjalny podkład, który posłuży za bazę do przywrócenia pożądanego wyglądu oraz należytej ochrony powierzchni klosza.

Po zakończeniu działań zasadniczych, wykonuje się jeszcze zabezpieczenie powłoką ochronną oraz konserwuje elementy mechaniczne klosza. Na koniec pozostaje do wykonania polerowanie klosza w celu usunięcia rys, zmatowień i zażółceń. Efektem tego zabiegu jest uzyskanie optymalnej przejrzystości reflektora oraz bardzo estetycznego wyglądu, który podkreśla walory wizualne auta. A to przekłada się bezpośrednio na dobrą prezencję wozu oraz wartość.

Nie wymieniaj – postaw na profesjonalną regenerację reflektorów, którą wykonamy w salonie Kamiński Auto Spa & Detailing w Zatorze.