Aby samochód zyskał skuteczną ochronę lakieru oraz prezentował się wyjątkowo atrakcyjnie, warto skorzystać z usługi woskowania pojazdu dostępnej w salonie Kamiński Auto Spa & Detailing Zator. Oferta jest skierowana do posiadaczy wszystkich typów aut, niezależnie od marki, ceny czy rocznika – każdy zasługuje na to, aby jego wóz ładnie wyglądał. Usługa woskowania Zator pozwala na solidne zabezpieczenie powłoki lakierniczej, dzięki czemu będzie ona znacznie lepiej chroniona przed zabrudzeniami i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. W efekcie lakier odzyska upragniony połysk, a kolor stanie się intensywniejszy.

Sezonowa pielęgnacja samochodu

Woskowanie karoserii samochodu to klasyczny i bardzo popularny zabieg autodetalingowy, dzięki któremu pojazd otrzymuje specjalną warstwę ochronną o właściwościach hydrofobowych. Wiąże się to z odpychaniem cząsteczek wody oraz wszelkich zanieczyszczeń mogących spowodować powstawanie nieestetycznych smug i zabrudzeń. Profesjonalna aplikacja wosku na karoserię samochodu zwiększa odporność powłoki lakierniczej na promienie słoneczne (UV), kwaśne deszcze, a nawet sól drogową czy ptasie odchody.

Jak wygląda profesjonalne woskowanie pojazdu?

Fachowe wykonanie usługi woskowania auta oznacza realizację scenariusza, który pozwoli uzyskać zarówno bardzo dobry efekt wizualny, jak i silną ochronę powłoki lakierniczej. W naszym salonie usługę wykonują doświadczeni pracownicy mający niezbędną wiedzą w zakresie doboru kosmetyków oraz umiejętności starannej i dokładnej aplikacji wosku wraz z polerowaniem. Do tego wysokiej jakości markowe preparaty, a także narzędzia i akcesoria wpływające na efekt końcowy.

Najpierw sprawdzamy stan i jakość lakieru, odnajdując ubytki, zarysowania, przebarwienia, zanieczyszczenia i pozostałości po zabiegach woskowania. Następnie przechodzimy do umycia lakieru w celu jego oczyszczenia. Mycie kończymy suszeniem. Po tej czynności przeprowadzamy właściwą inspekcję lakieru pozwalającą wykryć niedoskonałości. W razie ich stwierdzenia, przystępujemy do maszynowego polerowania z użyciem dedykowanej pasty. Następnie wykonujemy odtłuszczenie lakieru i profesjonalne woskowanie pojazdu Zator. Czynność rozpoczynamy od równomiernego nałożenia wysokiej jakości wosku i jego umiejętnego rozprowadzenia na powierzchni kolejnych elementów karoserii – krok po kroku z naprzemiennym polerowaniem. Na zakończenie, kiedy cały samochód został starannie nawoskowany i wypolerowany czekamy, aby wosk stwardniał, tworząc solidne i trwałe wiązanie z powłoką lakierniczą.

Woskowanie alternatywą dla powłoki ceramicznej

Korzystanie z myjni dotykowej czy nawet bezdotykowej może wyrządzić wiele szkód powłoce lakierniczej, których nie widać na pierwszy rzut oka. Lakiery bazujące na wodzie również nie są prymusami trwałości, a ekspozycja na silne promieniowanie słoneczne czy sól drogową może sprawić, że lakier z biegiem czasu ulegnie mikrouszkodzeniom, blaknięciu oraz staje się matowy i wypłowiały. A w połączeniu z wilgocią to doskonała pożywka dla pojawienia się korozji. Rdzawe wykwity nawet w nowoczesnych autach nie należą do rzadkości, dlatego warto zawczasu pomyśleć o profilaktyce.

Mowa oczywiście o woskowaniu, dzięki któremu auto odzyska dawny blask i żywy kolor, a nade wszystko skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Najlepszą dostępną na rynku ochroną jest oczywiście nałożenie powłoki ceramicznej, która wystarcza na kilka lat i świetnie sprawdza się w autach klasy premium. Jednak taka usługa wiąże się z wyższymi kosztami. Dlatego każdy, kto zwraca uwagę na cenę, a przy tym chciałby regularnie dbać o kondycję lakieru swojego pojazdu, powinien skorzystać z oferty woskowania, które zapewnia podobne właściwości ochronne.

Intensywny kolor i lepsza ochrona lakieru

Usługa woskowanie pojazdu w salonie Kamiński Auto Spa & Detailing Zator to dobry sposób na sezonową ochronę lakieru, żywszy kolor oraz pozbycie się smug i zabrudzeń po opadach deszczu. Wszystko za sprawą właściwości hydrofobowych wosku. Zabieg woskowania samochodu warto regularnie powtarzać, aby przez cały rok cieszyć się widokiem zadbanego wozu.