W naszym salonie oferujemy pokrycie karoserii samochodowej folią PPF (Paint Protection Film). To specjalistyczna struktura z poliuretanu o właściwościach samoregeneracji. Doskonale sprawdza się zarówno na nowych jak i nieco starszych samochodach, nadając im efektowny wygląd, a co najważniejsze, chroniąc delikatną powłokę lakierniczą. Aplikacja takiej folii jest najbardziej trwałą formą zabezpieczenia lakieru. Na uwagę zasługuje też fakt, że obecność struktury nie wpływa na sposób pielęgnacji samochodu oraz pozwala zarówno na bezpieczną aplikację folii, jak i jej usunięcie – bez szkody dla pierwotnej powłoki lakierniczej pojazdu.

Zabezpieczenie lakieru folią PPF

Rozwiązanie zabezpieczenia karoserii samochodowej folią ochronną PPF liczy sobie już kilkadziesiąt lat i po raz pierwszy zostało użyte w armii amerykańskiej, gdzie chroniono w ten sposób wrażliwe na uszkodzenia elementy helikopterów. Od tamtego czasu ulepszono jej właściwości, dzięki czemu jest szeroko wykorzystywana przede wszystkim w branży samochodowej. Folia PPF tworzy niemal niewidoczną warstwę na lakierze samochodu – wszystko w celu zachowania wysokich walorów estetycznych oraz wysokiej odporności na ścieranie, w tym drobne uszkodzenia mechaniczne. To bardzo ważne przy częstym myciu ręcznym oraz podczas jazdy drogami, gdzie występują duże ilości piasku i drobnych kamieni.

Trwałość i gwarancja na lata

W naszym salonie oferujemy wyłącznie markowe i sprawdzone produkty, dlatego folia PPF, którą stosujemy na pojazdach naszych klientów jest nie tylko bezpieczna w aplikacji i usunięciu, ale również posiada długi okres gwarancji – 10 lat. Oczywiście rzeczywista trwałość struktury ochronnej zależy w dużej mierze od warunków środowiskowych oraz tego, czy właściciel samochodu stosuje się do podstawowych zasad bezpiecznej pielęgnacji lakierniczej. W efekcie najczęściej folia wytrzymuje od 5 do 10 lat intensywnego użytkowania.

Aplikacja folii PPF na samochód

Wiele osób zastanawia się, jak to możliwe, że „zwykła” folia wystarczy do tak dobrej ochrony samochodu. Otóż cała tajemnica tkwi we właściwościach chemicznych i fizycznych folii PPF, gdzie do jej nałożenia używa się bezbarwnego kleju akrylowego, a folia wyróżnia się zdolnościami samoregeneracji pod wpływem wysokiej temperatury lub… promieniowania słonecznego. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że taka ochrona wytrzymuje od 5 do nawet 10 lat. Warto dodać, że procedura nakładania folii wymaga doświadczenia i umiejętności aplikatora, aby efekt wizualny nie budził zastrzeżeń. Podobnie rzecz wygląda, kiedy podejmujemy czynność usunięcia starej, zniszczonej folii w celu zastąpienia jej nową. Operacja ta również nie ma wpływu na estetykę karoserii auta.

Po co folia PPF na auto?

Laicy często zadają pytania o cel takiej usługi oraz trwałość folii. Głównym celem jest zapewnienie jeszcze lepszej ochrony powłoki lakierniczej głównie ze względu na fakt stosowania wodnych lakierów w nowych pojazdach. Lakiery te nie są odporne na zarysowania i inne uszkodzenia, wskutek czego zaleca się aplikację powłoki PPF lub powłoki ceramicznej. Do głównych zalet folii PPF zaliczamy to, że jest estetyczna i prawie niewidoczna, a ponadto dobrze chroni lakier. Co interesujące, szeroki wachlarz dostępnych folii pozwala uzyskać efekt połysku lub zmatowienia. Dzięki Paint Protection Film można też zmienić kolor samochodu. Posiadacze starszych samochodów również docenią korzyści z zabiegu aplikacji folii PPF, ponieważ tradycyjne lakiery po odpowiednim przygotowaniu i nałożeniu warstwy poliuretanu zyskają świeżość i dobrą ochronę na kolejne lata.

Paint Protection Film nie tylko w motoryzacji

Bardzo interesująca historia powstania folii PPF pokazuje, że innowacyjne materiały mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko w branży wojskowej, ale także w lotnictwie, motoryzacji, elektronice czy branży meblowej. Warto podkreślić, iż wybrani producenci pojazdów jak np. legendarne Porsche, popularny Volkswagen czy japońska Toyota od kilku dekad używają folii PPF do ochrony wybranych elementów nadwozia. Wszystko po to, aby skutecznie zwiększyć trwałość swoich pojazdów ku zadowoleniu użytkowników. Co ciekawe, nawet producenci ekskluzywnych motocykli w wybranych modelach również korzystają z dobrodziejstw folii PPF. Dlatego też w salonie Kamiński Auto-Spa & Detailing Zator można zlecić usługę profesjonalnego nałożenia folii PPF na każdy pojazd.